ul. Rozwadowska 10
37 - 464 Stalowa Wola
tel. (15) 842 04 29
e-mail: psp9.stwola@poczta.onet.pl

Rok Henryka Sienkiewicza

Z okazji ROKU SIENKIEWICZA w szkole organizowane są :

1. Konkurs na okładkę do książki Sienkiewicza

2. Projekcje filmów ” W pustyni i w puszczy „, ” Krzyżacy”

3. Zajęcia w klasach mające na celu zapoznanie uczniów z H.Sienkiewiczem i jego twórczością ( prezentacja o życiu i twórczości H. Sienkiewicza, quizy ze znajomości życia i twórczości pisarza)

4. Wystawa w bibliotece szkolnej o życiu i twórczości H. Sienkiewicza

 

I miejsce naszych uczniów w konkursie „Sienkiewiczowskie żywe obrazy”

Rok 2016 został ogłoszony Rokiem Henryka Sienkiewicza – wybitnego polskiego pisarza, laureata Literackiej Nagrody Nobla. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza i Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli zorganizowały konkurs plastyczno – scenograficzny ”Sienkiewiczowskie żywe obrazy” dla szkół powiatu stalowowolskiego. Pokazy konkursowe odbyły się 25 listopada w Bibliotece Międzyuczelnianej i zakończyły się wielkim sukcesem naszej grupy teatralnej w składzie: Magdalena Krawiec, Dawid Butryn, Krystian Oszust i Krystian Szmid z klasy IIIa gimnazjum oraz Nikola Burdzy, Blanka Machaj i Emila Szczęch z klasy IIIa szkoły podstawowej. Zaprezentowali oni żywy obraz, który był zilustrowaniem sceny z powieści „Pan Wołodyjowski” przedstawiającej ucieczkę Basi Wołodyjowskiej po uwolnieniu się z rąk Azji Tuhajbejowicza. Nasi wykonawcy okazali się bezkonkurencyjni, zajmując pierwsze miejsce. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę w postaci audiobooka, a szkoła – kilkanaście książek dla naszej biblioteki. Przedstawiciele jury podkreślali oryginalność naszej scenki polegającą na zaskakującej scenografii, muzyce podkreślającej dramatyzm ukazanej sytuacji oraz połączeniu tradycji z nowoczesnością. Nie szczędzili też pochwał pod adresem naszych artystów, którzy wcielając się w swoje role dali się poznać jako zdolni aktorzy.  

Drama została przygotowana pod kierunkiem p. Joanny Lubery i p. Barbary Tyrały – Klimczak, a podczas prezentacji konkursowej była też obecna pani dyrektor Lucyna Żminda oraz niektórzy rodzice naszych aktorów.

 

Wyniki konkursu na okładkę książki H. Sienkiewicza

Z okazji Roku Henryka Sienkiewicza nasza biblioteka szkolna zorganizowała w listopadzie konkurs plastyczny dla klas IV – VI na okładkę  książki tego pisarza.

Oto jego wyniki:

I miejsce: Dagmara Adamczyk 5a

II miejsce Sara Wątróbska 5a

III miejsce Marcelina Kochan 5b

Wyróżnienie: Bartłomiej Kruk 5a

 Gratulujemy!

 

2016 © Zespół Szkół Nr 4 w Stalowej Woli
Realizacja: rychlak.design