Aktualności

18 października w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Dzień Godności nazwany potocznie Dniem bez hejtu. Tydzień wcześniej rozpoczęliśmy przygotowania. W każdej klasie na godzinie wychowawczej uczniowie, siedząc na podłodze, tworzyli różne wersje rysunków, symbolizujących dzień bez hejtu. Podczas zajęć komputerowych nasza szkoła pisała foldery o dniu bez hejtu, a młodsi uczniowie tworzyli plakaty w komputerowym programie Paint. Natomiast w środę uczniowie mogli uczestniczyć w różnych zajęciach, by świętować ten dzień. Uczennice klasy 2b gimnazjum wraz z uczniami z klasy 2a gimnazjum stworzyli żywy napis NO HEJT. Uczniowie, którzy w ten dzień ubrali się na czerwono, utworzyli łańcuch, na którym napisane były hasła o tolerancji. Między lekcjami była okazja uczestnictwa w bitwie na papierowe śnieżki. Taka zabawa była pozytywnym rozładowaniem negatywnych emocji. Szkolne celebrowanie Dnia Godności wsparli również nauczyciele. Tego dnia poloniści poświęcili część lekcji języka polskiego na omówienie takich pojęć jak tolerancja, godność ludzka, formy hejtu. Na informatyce uczniowie klasy IV przygotowali w programie graficznym plakaty o tej tematyce, a gimnazjaliści -krótkie prezentacje na temat godności.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc i wspólną zabawę. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i spotu-filmiku z naszego kanału na YouTube (link do filmu).