Dnia 1 czerwca odbył się w naszej szkole „Dzień Dziecka na sportowo” dla klas 4-6.

Zaplanowane zostały konkursy sportowe na dużej sali gimnastycznej.  Każda klasa wyłoniła 10 swoich przedstawicieli (5 chłopców i 5 dziewczynek).

Kategorie :

– wyścig z piłką między głowami

– wyścig plecami do siebie – wyścig „szczurów”

– wyścig z ringiem na głowie

– wyścig z kijem do hokeja

– wyścig na wesoło z piłeczką pingpongową.

Zwycięską drużyną została klasa 5a, miejsce drugie należy do klasy 5 b, natomiast klasy 4a i 6 b zajęły miejsce trzecie.

Ponadto odbyły się konkursy indywidualne na boisku szkolnym.

Uczniowie klasy IIa gimnazjum w ramach projektu edukacyjnego zorganizowali sportowe konkurencje, w których udział wzięli uczniowie klasy V b.

Były to:

– kapki – żonglerka piłki nogą

– rzut do kosza – kto trafi najwięcej

– rzut karny – kto trafi najwięcej

-pchnięcie kulą

– tor przeszkód na czas.

W powyższych konkurencjach największymi umiejętnościami i zaangażowaniem wykazali się: Jakub Środek, Szymon Skaczewski, Nikola Sałach, Klara Zarzeczna, Tobiasz Zarzeczny, Marysia Jarosz i Damian Bucior.

Ponadto młodzież zaproponowała, aby  zarówno dla podstawówki, jak i dla gimnazjum był to dzień bez pytania oraz kartkówek. Podsunęła również pomył, aby w miarę możliwości na lekcjach wyświetlane były filmy.