Aktualności

21 marca – w pierwszym dniu wiosny – uczniowie klas IV – VI oraz gimnazjum udali się wraz z wychowawcami i innymi nauczycielami na stadion Parafialnego Klubu Sportowego „San” w Rozwadowie. Odbyło się tam oficjalne otwarcie siłowni terenowej. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością pani senator Janina Sagatowska i pan poseł Rafał Weber. Głos zabrał prezydent Stalowej Woli pan Lucjusz Nadbereżny, który podziękował parlamentarzystom za to, że przyczynili się do powstania siłowni poprzez pozyskanie dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Siłownię poświęcił brat zakonny z Klasztoru Ojców Kapucynów w Rozwadowie. Prezydent Lucjusz Nadbereżny przekazał klucze do nowego obiektu sportowego pani dyrektor Lucynie Żmindzie, gdyż nasi uczniowie będą często z niego korzystali nie tylko w ramach zajęć wychowania fizycznego. Pani dyrektor podziękowała panu prezydentowi za tę wspaniałą inicjatywę i zaprosiła wszystkich na Piknik Rodzinny, który odbędzie się 6 maja. Uczennice naszej szkoły pod kierunkiem p. Izabeli Bernat zaprezentowały ćwiczenia na siłowni, a później mogli z niej już korzystać inni chętni.

Po części oficjalnej rozpoczęły się zawody na wesoło, w których rywalizowały dziesięcioosobowe drużyny z klas IV – VI. Uczniowie wzięli udział w kilku konkurencjach, m.in. w biegach z piłką i biegu połączonym z rzutami do celu. Współzawodnictwo wygrała klasa VIb, II miejsce zajęła klasa Va, a III – klasa VIa, zwycięskie reprezentacje otrzymały dyplomy. Odbyły się też rozgrywki międzyklasowe w piłkę nożną. Turnieje sportowe przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: p. Elżbieta Korytkowska, p. Małgorzata Turek, p. Izabela Bernat i p. Adam Bednarczyk.

Zmęczeni młodzi sportowcy mogli się posilić pieczonymi kiełbaskami i odpocząć przy ognisku.

Klasa Vb nie uczestniczyła w zajęciach sportowych, gdyż z p. Joanną Szaramą obejrzała film „Był sobie pies” w kinie „Ballada”. Natomiast klasa IIIb gimnazjum z p. Joanną Luberą i p. Anną Głowińską pojechała do Niska na Dzień Otwarty w Zespole Szkół Elektrycznych.

Nasi uczniowie powitali więc wiosnę nie tylko radośnie, ale i pożytecznie.