Aktualności

W dniu 11.12.2017r.w Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 w Stalowej Woli
odbył się Szkolny Konkurs  Poezji Radosnej dla klas 0- VII.

Do konkursu zgłosiło się 70 uczniów, a przystąpiło 61uczniów.

W konkursie mogli  brać udział wszyscy uczniowie klas 0-VII, którzy nauczyli się na pamięć wiersz z humorem,  (klasa 0- 8  linijek wiersza, klasy I-III wiersz   najmniej 12 linijek, a klasy IV-VI wiersz o długości najmniej 15 linijek) ; do wyboru z takich zbiorów wierszy:

  • Tuwim Julian „ Wiersze dla dzieci”

Brzechwa Jan- „ Brzechwa dzieciom”    

Jury konkursowe oceniało: ilość opanowanego wiersza, znajomość tekstu, tempo recytacji, siłę głosu, oraz przestrzeganie znaków przestankowych.  Konkurs rozpoczęła pani dyrektor Lucyna Żminda ,oraz organizatorka konkursu pani Agnieszka Słapczyńska – Stefaniak

Komisja w składzie;

                                     Pani:

                                   Anna Dąbrowska- Przedstawicielka Rady Rodziców PSP nr 9

                                  Renata Kruk – Nauczyciel bibliotekarz ZSO nr 3 w Stalowej Woli

                                  Barbara Tyrała – Nauczyciel polonista PSP nr 9

przyznała w kategorii klas:

KLASA 0

I MIEJSCE     Julia Gałka

II MIEJSCE Maja Sokołowska

Oliwier Golik                      

III MIEJSCE   Olga Sałagan

WYRÓŻNIENIE:

                             Mateusz Bąk

                             Antonina Zarzeczna

                             Kacper Siwierski

KLASA I

I MIEJSCE     Małgorzata Chamera 1b

                       Wiktor Gryz 1a

II MIEJSCE   Krzysztof Sokołowski  1a

                       Maciuch Wiktor 1 b

III MIEJSCE   Wiktoria Krakowiak 1a

                       Gil Lena 1b

                      Jan Chamera 1b

KLASY III

I MIEJCE:       Anna Adamczyk 3a

                        Aleksandra Klima 3b

                       Angelika Wojtak 3b

                       Oliwia Dąbrowska 3c

II MIEJSCE: Bernadetta Krawiec 3a

                      Amelia Laskowska 3b

                     Sara Skitał 3b

                      Oliwier Drzymała 3b 

III MIEJSCE:  Jakub Korman 3b

                        Wiktoria Michalczyk 3b

                        Oliwia Nowak 3b

                        Jarosław Sokołowski 3c

                        Wiktoria Dąbrowska 3c

KLASY IV-VI

I MIEJSCE  Bartosz Sojecki 4a

                    Kinga Siwierska 4b

II MIEJSCE: Sylwia Machowska 5a

                     Dagmara Adamczyk 6a

III MIEJSCE: Jakub Gałka 4a

                      Wiktoria Sokołowska 5a