Aktualności

W dniu 10 października uczniowie klasy VIIa wraz z wychowawczynią p. Izabelą Drzymałą byli w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli na dwóch wystawach: „COP i miasto – nowoczesność i dziedzictwo” oraz „Tutaj stał mój dom. Projekt dla Pława”. Uczniowie poznali historię miejscowości Pławo. Wspomnienia o dawnej wsi zostały przedstawione za pomocą zdjęć, obrazów, dokumentów oraz wypowiedzi mieszkańców dawnego Pława. Oglądanie wystawy było przeplatane opowieściami pracownika muzeum p. Marka Wiatrowicza. Druga ekspozycja dotyczyła Centralnego Okręgu Przemysłowego, w tym naszego miasta. Uczniowie mogli zobaczyć różne sprzęty z lat powstawania Stalowej Woli, posłuchać wypowiedzi osób związanych z budową COP-u. Wystawa umożliwiła porównanie dzisiejszej nowoczesności

z realiami tamtych czasów. Uczniowie wyszli z muzeum zadowoleni i bogatsi w nowa wiedzę.