Aktualności

Uczniowie klasy II b już od dłuższego czasu z niecierpliwością oczekiwali na dzień 19 maja 2017 r., w którym zaplanowana była klasowa wycieczka. Gdy nadszedł upragniony dzień, od rana wyjechali zwiedzać kolejne miejsca naszego województwa. Tym razem uczniowie odwiedzili miasto Przemyśl, w którym poznali jego bogatą historię i zwiedzili najważniejsze i najciekawsze zabytki tego starego miasta niegdyś określanego mianem „miasta królewskiego”. Pierwszym zaskoczeniem dla uczniów było już samo ukształtowanie terenu, o którym uczyli się na lekcji, ale spróbować swoich sił w ciągłej wędrówce po wyżynnym terenie to jednak zupełnie co innego… porównując oczywiście z równinnym położeniem Stalowej Woli. Mimo zaskoczenia, wykazali się dużą wytrwałością i ani chwili nie myśleli, żeby się poddać i usiąść. Zwiedzając różne zakątki tego miasta poznali też różne osoby: pana przewodnika, siostry zakonne, które oprowadziły ich po Muzeum Archidiecezjalnym, a nawet spotkali państwa młodych, którym podczas sesji filmowej spontanicznie zaśpiewali „Sto lat” na ich nową drogę życia. Po pysznym obiedzie – chwili odpoczynku uczniowie udali się do Arboretum w Bolestraszycach, gdzie zachwycili się urokiem otaczającej przyrody, którą tworzyła roślinność w ogrodzie sensualnym oraz wiele różnorodnych drzew i krzewów pięknie kwitnących o tej porze roku. Całemu zwiedzaniu towarzyszył również niecodzienny ich zapach. Dzieci zauroczone tym pięknem wykonywały mnóstwo pamiątkowych zdjęć, aby móc to wszystko pokazać rodzicom kiedy wrócą do domu. Przechodząc przez średni staw niespotykanie skonstruowanym mostem w kształcie harmonijki, dzieci również podziwiały rośliny wodne i bagienne oraz niektóre gatunki ryb widoczne gołym okiem. Odwiedzili też Muzeum Przyrodnicze znajdujące się na terenie ogrodu botanicznego. Tradycyjnie zakupili wiele różnorodnych pamiątek, które z pewnością długą będą im przypominały chwile spędzone w tym nowo odkrytym przez nich zakątku naszej Ojczyzny – Polski. Opiekę nad dziećmi podczas wycieczki sprawowały: wychowawczyni p. Lucyna Kołpa i p. Barbara  Tyrała – Klimczak, towarzyszyło im także troje rodziców. Poniższe zdjęcia mogą przybliżyć wrażenia uczniów z klasowej wycieczki.