Aktualności
Uczniowie naszej szkoły (klasa IIa gimnazjum) Lena Waśko,Weronika Wiktor i Maksymilian Frącz zwyciężyli wśród gimnazjów w VI edycji Powiatowego Konkursu na Najpiękniejszy Wieniec Adwentowy, który został zorganizowany przez Dyrekcję i nauczycieli języka niemieckiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli.
Wieniec adwentowy wywodzi się z tradycji ewangelickiej, ale na początku dwudziestego wieku przyjął się wśród katolików. Cztery świece symbolizują czas oczekiwania na Boże Narodzenie – w każdą niedzielę Adwentu jest zapalana kolejna.
Celem konkursu było pobudzanie twórczości plastycznej młodzieży, uwrażliwienie na tradycję bożonarodzeniową oraz zwrócenie uwagi na tradycję i kulturę krajów obszaru niemieckojęzycznego, a także integracja środowisk szkolnych. Zadaniem uczestników konkursu było własnoręczne wykonanie oryginalnego wieńca adwentowego z naturalnych materiałów, nawiązującego do niemieckiej tradycji wykonywania ozdób. Wieńce o średnicy wynoszącej około 70 centymetrów należało wypleść i wykonać ręcznie w obecności jury konkursu. Prace oceniane były pod względem staranności wykonania i pomysłowości, wytrzymałości wieńca, różnorodności naturalnych materiałów w konstrukcji wieńca oraz zgodności z tradycją. Materiały do sporządzenia wieńca adwentowego uczestnicy konkursu musieli przygotować we własnym zakresie. Niedopuszczalne było zgłaszanie do konkursu wieńców zrobionych z gotowych elementów.Naszych uczniów do konkursu przygotowała p.Katarzyna Dąbrowska, nauczyciel języka niemieckiego.
 

Gratulujemy zwycięzcom!