Aktualności

28 kwietnia odbył się  konkurs recytatorski pod tytułem „Polsko-Ojczyzno moja”, jako impreza towarzysząca obchodom rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole. Wzięło w nim udział 20 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. W tym konkursie zostały przyznane 5 i 6 z języka polskiego jako nagrody. A otrzymali je:

Za zajęcie I miejsca 

Maria Chmielowiec z 4a, która przedstawiła wzruszającą interpretację fragmentu „Kwiatów polskich” J. Tuwima i Sara Wątróbska z 5a, która recytowała wiersz „Oblicze Ojczyzny” T. Różewicza oraz Natalia Zychowicz z Ia gimnazjum, która przedstawiła  utwór „Moja Ojczyzna” C. Norwida

Za zajęcie II miejsca

Krystian Walencik z 4a, który recytował „W pamiętniku Zofii Bobrówny”  J. Słowackiego i Maja Mysior z 5a, prezentująca „Gawędę o miłości ziemi ojczystej” W. Szymborskiej

Za zajęcie III miejsca

Karolina Kochańczyk z 5a i Dominika Paterek z 6b, które recytowały: wiersz „Polska” A. Słonimskiego i „Inwokację” A. Mickiewicza

Za zdobycie wyróżnienia

Dagmara Adamczyk z 5a, która recytowała „Gawędę o miłości ziemi ojczystej” i Klaudia Lis z Ib gimnazjum, która przedstawiła wiersz „Twój dom’ W. Chotomskiej

Gratulujemy!