Aktualności

14 XII klasy IIa i IIc odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną Filia nr 3. Powodem odwiedzin był udział w konkursie świąteczno-mikołajkowym. Był to konkurs klasowy, gdzie rywalizowały ze sobą klasa IIa i IIc. Dzieci zmagały się w następujących konkurencjach:

– odpowiedzi na pytania dotyczące świąt (pytania były zawieszone na choince w postaci bombek),

– uzupełnianie tekstu z lukami o tematyce świątecznej,

– rozpoznawanie tytułu kolędy po wysłuchaniu jej fragmentu,

– dekorowanie choinki z piernika,

– kalambury świąteczne.

Obie drużyny walczyły ze sobą bardzo zaciekle, wiedza na temat świąt obu drużyn była bardzo bogata i dlatego wynik rywalizacji był remisowy. Na zakończenie każdy otrzymał cukierki oraz kalendarze ze słodkimi niespodziankami. Bawiliśmy się bardzo wspaniale i dzięki tej wizycie w bibliotece poczuliśmy, że już niedługo święta.