Aktualności

3 listopada klasy VIIb, IIa, IIb i IIIa gimnazjum wraz z wychowawcami oraz pedagogiem szkolnym p. Wiesławą Dubiel wybrały się do Spółdzielczego Domu Kultury na spektakl „Pamiętnik narkomanki” zrealizowany na podstawie książki Barbary Rosiek pod tym samym tytułem. Przedstawienie opowiada o pilnej uczennicy Basi, która zakochała się w chłopcu o imieniu Filip. Niestety ukochany wciągnął ją  w nałóg narkotykowy, który zakończył się odwykiem. Uczniom podobała się piękna i emocjonująca gra aktorska, szczególnie aktorki odtwarzającej główną rolę, co ułatwiło widzom zrozumienie i przeżycie sensu obejrzanej historii. Opinie na temat spektaklu były różne, ale zdaniem większości warto przeczytać książkę, na której kanwie zrealizowano inscenizację. Stanowi ona ostrzeżenie dla młodzieży przed sięganiem po narkotyki, a zarazem udziela odpowiedzi na m.in. takie pytania: „skąd się wzięły dopalacze?”, „jakie jest ich działanie?” i „dlaczego są takie groźne dla naszego organizmu?”