Aktualności

Uczniowie klasy I b Dzień Dziecka spędzili w sposób wyjątkowy i nieco tajemniczy pod opieką swojej wychowawczyni. Przygotowaną dla nich niespodzianką okazała się wizyta w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli. Wspaniale opowiadający strażak, który przewodził naszej wycieczce w sposób bardzo interesujący i ujmujący zapoznał uczniów z wybranymi tajnikami pracy w tym bardzo odpowiedzialnym zawodzie. Pokazał uczniom wyposażenie samochodów strażackich ratujących ludzi od pożarów, a także samochodów niosących ratunek ludziom, którzy ulegli wypadkom samochodowym. Uczniowie poznali umundurowanie i wyposażenie strażaka w różne niezbędne gadżety strażackie. Dzieci miały również możliwość zobaczenia jak działają wybrane sprzęty ratownicze. Wielu wrażeń dostarczyła uczniom ogromna drabina strażacka, sięgająca ponad dachy niejednego wieżowca w mieście. Każde dziecko oczywiście przymierzyło hełm strażacki oraz odczuło działanie wentylatora oddymiającego. Aby wzbudzić u dzieci jeszcze większą ochotę do tego pięknego zawodu – niejednokrotnie ratującego ludzkie życie – nasz wspaniały przewodnik pozwolił wejść uczniom do środka samochodu strażackiego. Po niezwykle interesującej wizycie u strażaków wszyscy uczniowie udali się na słodki poczęstunek do cukierni, dzieląc się swoimi przeżyciami, które prezentujemy na poniższych zdjęciach.