Aktualności

    Dnia 12 października przeżywaliśmy ważne chwile w naszym życiu szkolnym.  Na tle utrzymanej w jesiennym klimacie scenografii odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. Próg szkolny symbolicznie przekroczyli przejęci powagą chwili pierwszoklasiści. W tych ważnym wydarzeniu towarzyszyli im dumni ze swych pociech rodzice, goście: ks. Proboszcz Jan Folcik – kustosz sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej, przedstawiciele Rady Rodziców: p. Anna Szymańska, p. Anna Gryz i p. Andrzej Kochan,  nauczyciele i delegacje pozostałych klas. Pierwszaki z uśmiechem na ustach zdały pierwszy w życiu egzamin, w którym wykazały się wiedzą o swojej ojczyźnie, znajomością zasad kulturalnego zachowania w szkole oraz umiejętnościami wokalnymi i recytatorskimi. Następnie pani dyrektor Lucyna Żminda w asyście pocztu sztandarowego przeprowadziła ceremonię ślubowania, a potem symbolicznym ołówkiem pasowała dzieci na uczniów. Wręczyła też akty ślubowania oraz pamiątkowe dyplomy na ręce wychowawców klas pierwszych: p. Bożeny Kiliańskiej i p. Renaty Rzeszutek. Przedstawiciele  uczniów złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą patrona szkoły Jana Kochanowskiego. Zgodnie z wieloletnim ceremoniałem  klasy utworzyły kręgi symbolizujące więzi przyjaźni klasowej. Głos zabrała p. Anna Szymańska, która złożyła życzenia świeżo upieczonym uczniom i przekazała im słodycze od Rady Rodziców.

     Jesteśmy dumni z pierwszoklasistów, że stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Życzymy im, żeby dobrze czuli się w szkole i odnosili sukcesy w różnych dziedzinach.

     Zbliża się 14 października, który to dzień jest rocznicą utworzenia Komisji Edukacji Narodowej.  Obchodzimy  wtedy święto wszystkich pracowników oświaty. Z tej okazji  uczniowie klas IIIa i IIIc przedstawili program artystyczny, na który złożyły się wiersze, piosenka, taniec polonez zaprezentowany w barwnych ludowych strojach i życzenia dla nauczycieli oraz innych pracowników szkoły. Pani dyrektor Lucyna Żminda podziękowała nauczycielom za przygotowanie uroczystości, uczniom za występy i życzenia, a rodzicom za współpracę ze szkołą. Wręczyła też nagrody dyrektora nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi. Otrzymali je:  p. Izabela Bernat, p. Aneta Biszczak, p. Wiesława Brzostek, p. Anna Dymowska, p. Anna Głowińska,  p. Anna Kawalec, p. Beata Kudelska, p. Rafał Łach, p. Aleksander Piekaruś, p. Agnieszka Słapczyńska – Stefaniak i p. Małgorzata Turek, a spośród pracowników niepedagogicznych: p. Joanna Tabor, p. Katarzyna Wilk – Mozgawa, p. Stanisław Wroński, p. Zbigniew Maciąg i p. Anna Czerniakowska. Słowa podziękowania w imieniu wszystkich nagrodzonych wyrazili p. Małgorzata Turek i p.Aleksander Piekaruś..

Pani dyrektor uroczyście i z wielką życzliwością pożegnała p. Aleksandra Piekarusia, nauczyciela plastyki i wychowania fizycznego, który od 1 września przeszedł na zasłużoną emeryturę. Pan Aleksander ciepło podziękował wszystkim swoim współpracownikom oraz uczniom, tym małym i tym dorosłym, którzy byli obecni na uroczystości razem ze swoimi dziećmi. Wyraźnie wzruszony zapewnił, że będzie pamiętał o szkole, w której pracował 37 lat. Będzie ją odwiedzał i prowadził popołudniowe zajęcia na boisku szkolnym.

Nagrodę Prezydenta Miasta Stalowej Woli otrzymała p. Elżbieta Korytkowska. Pani dyrektor podzieliła się z zebranymi informacją o tym, że dwie nasze uczennice otrzymały stypendia edukacyjne Prezydenta Miasta Stalowej Woli. Są nimi: Natalia Zychowicz z klasy IIa gimnazjum – finalistka Konkursu Języka Angielskiego dla gimnazjów organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty i laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego oraz Klaudia Paleń z klasy VIIb – laureatka Konkursu Języka Angielskiego dla szkół podstawowych organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Po zakończeniu uroczystości na sali gimnastycznej uczniowie klas pierwszych udali się do klas na spotkanie  z wychowawcami i poczęstunek.

Nauczyciele i inni pracownicy szkoły spotkali się przy herbatce i torcie z panem Aleksandrem Piekarusiem, gdzie wspominali lata spędzone razem w pracy. Miłą niespodzianką okazała się wizyta Prezydenta Miasta Stalowej Woli p. Lucjusza Nadbereżnego, który złożył nauczycielom życzenia z okazji ich święta                 i zapewnił o swoim szacunku dla ich pracy wkładanej w kształtowanie serc         i umysłów młodych stalowowolan. Złożył też życzenia panu Aleksandrowi           i wyraził słowa uznania dla jego osiągnięć w ciągu wielu lat pracy pedagogicznej. Te wszystkie sympatyczne akcenty sprawiły, że ten dzień stał się wyjątkowym świętem dla uczniów, rodziców i nauczycieli oraz dla naszego młodego duchem emeryta.