Aktualności

Od 27 listopada 2017 roku do 2 stycznia 2018 roku trwała XVIII edycja akcji charytatywnej „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, w którą również włączyła się nasza szkoła.

Wśród klas IV – VI i gimnazjum zwyciężyła klasa Va, która zebrała 112,56  zł, w tym 1600 jednogroszówek , co daje 4,50 zł w przeliczeniu na każdą osobę w klasie.

Wśród klas 0 – III pierwsze miejsce zajęła klasa IIIc, która uzbierała 258,25 zł, w tym 3415 monet jednogroszowych, co daje 16,14 zł w przeliczeniu na każdego ucznia w klasie.                      

 Klasy, które zebrały największą liczbę jednogroszówek oraz największą ilość pieniędzy przypadającą na jedną osobę otrzymały dyplomy oraz słodkie upominki.

Organizatorami akcji w szkole byli opiekunowie Samorządu Uczniowskiego oraz wolontariusze: Natalia Zychowicz z klasy IIa gimnazjum, Oliwia Machowska z klasy VIIa i koordynatorzy w poszczególnych klasach.

Zgodnie z hasłem akcji: „Każda drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance” zebrane pieniądze zostały przekazane na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie.