Aktualności

Do Świąt Wielkanocnych uczniowie naszej szkoły przygotowali się poprzez uczestnictwo w rekolekcjach wielkopostnych w kościele Matki Bożej Szkaplerznej w dniu 11 marca.

Przed świętami odbyły się też kiermasze ozdób wielkanocnych wykonanych przez p. Annę Krawiec – mamę naszych trojga uczniów, przez p. Anetę Biszczak i p. Annę Furtak oraz przez uczniów i ich rodziców w ramach konkursu rodzinnego.

23marca odbył się uroczysty apel z okazji Świąt Wielkanocnych przygotowany przez dzieci z klas IV, V i VIa pod kierunkiem p. Małgorzaty Kochan, p. Marii Olszewskiej i p. Anny Partyki. Występujący uczniowie w programie słowno – muzycznym i przy pomocy prezentacji multimedialnej przypomnieli, na czym polega chrześcijańskie przygotowanie do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, przybliżyli też zebranym zwyczaje i tradycje związane z tymi ważnymi świętami. Życzenia świąteczne nauczycielom, uczniom i  ich rodzinom złożyli przedstawiciele społeczności szkolnej oraz ks. Jan Folcik – proboszcz parafii Matki Bożej Szkaplerznej. Pani dyrektor Lucyna Żminda wyróżniła laureatów i finalistów konkursów kuratoryjnych, konkursu ortograficznego i matematycznego dla klas III szkoły podstawowej, konkursu powiatowego na najpiękniejszą palmę i pisankę oraz zwycięzców zawodów sportowych. Następnie odbyło się podsumowanie akcji „Mój sukces” prowadzonej przez p. Annę Kawalec – wręczenie przez panią dyrektor dyplomów i nagród książkowych uczniom zarówno szkoły podstawowej, jak i gimnazjum, którzy w I semestrze zdobyli najwięcej ocen bardzo dobrych i celujących. Apel zakończyła pani dyrektor, która złożyła wszystkim okolicznościowe życzenia i podziękowała występującym młodym artystom, nauczycielom, którzy ich przygotowali oraz rodzicom.