10 marca odbył się w naszej szkole turniej „Dzień Kobiet na Sportowo”, w którym brali udział wychowankowie świetlicy. 10- osobowe drużyny (5 dziewcząt i 5 chłopców) rywalizowały ze sobą w 5 konkurencjach:

– sadzenie ziemniaków – zawodnik w czasie biegu zostawiał woreczek w wyznaczonym miejscu, a następny w trakcie biegu zabierał woreczek,

– wyścig z piłką – zawodnicy skakali wyznaczony dystans obunóż z piłką trzymaną kolanami,

– wyścig z piłką na rakietce – zawodnik biegł z piłką na rakiecie,

– wyścig braci syjamskich – zawodnicy biegli w parach z piłką między głowami,

– gol – każdy z zawodników starał się strzelić gola do bramki.

W ostatniej konkurencji wygrała drużyna, która zdobyła najwięcej goli, a w pozostałych – drużyny, których wszyscy zawodnicy jako pierwsi ukończyli konkurencję. Za udział w kolejnych dyscyplinach uczniowie otrzymywali punkty, które zostały podliczone po zakończeniu zawodów.

Uczestnicy turnieju wykazali się zwinnością, szybkością i siłą, a także ogromnym zaangażowaniem w wykonywane zadania. Udział we współzawodnictwie przyczynił się też do rozwinięcia ich sprawności ruchowej poprzez gry i ćwiczenia, jak również stał się nauką przyjmowania z godnością porażki. Przede wszystkim zaś okazał się wspaniałą zabawą – emocji było co niemiara, tym bardziej, że małym sportowcom entuzjastycznie kibicowali koledzy i koleżanki z ich klas oraz niektórzy rodzice.

Ogromną radość z wygranej przeżywali zawodnicy z klasy IIIa, którzy zajęli I miejsce.

II miejsce wywalczyła sobie klasa IIIb, a III miejsce przypadło w udziale reprezentantom klasy IIa.

Uczniowie trzech najlepszych klas otrzymali medale, a wszyscy uczestnicy – słodkie upominki i dyplomy.

Turniej zorganizowała p. Anna Furtak, która prowadziła poszczególne konkurencje razem z p. Adamem Bednarczykiem. Do przeprowadzenia zawodów przyczyniła się również p. Aneta Biszczak.