14 marca w bibliotece szkolnej odbył się zorganizowany przez p. Agnieszkę Słapczyńską – Stefaniak Szkolny Konkurs Pięknego Czytania, w którym wzięło udział 24 uczniów klas II i III szkoły podstawowej. W ramach konkursowego występu każdy uczestnik przez 2 minuty czytał fragment wybranej baśni H.Ch. Andersena lub Ch. Perraulta oraz wylosowany wiersz J. Tuwima lub J. Brzechwy. Komisja Konkursowa oceniała: technikę czytania, środki artystycznego wyrazu oraz „intuicję artystyczną”. Poziom zmagań konkursowych był bardzo wysoki, dodatkowym atutem wielu prezentacji były rekwizyty i piękne stroje zgodne z treścią wybranej baśni. Niektórzy uczniowie ujawnili talent aktorski, a ich wystąpienia przerodziły się w małe scenki teatralne.

Jury w składzie: p. Małgorzata Moskal, p. Joanna Lubera, p. Barbara Tyrała – Klimczak, p. Aneta Biszczak i p. Anna Furtak wyłoniło laureatów:

Sara Skitał 2b

Anna Adamczyk 2a

Bartosz Sojecki 3a

Jakub Gałka 3a

II miejsce Jakub Korman 2b

Wiktoria Dąbrowska 2c

III miejsce Kamil Paleń 2b

Amelia Słowik 2b

Uczniowie, którzy zajęli I miejsce będą nas reprezentowali 31 marca na Międzyszkolnym Konkursie Czytania „Czytaj z radością – słuchaj z przyjemnością” organizowanym przez naszą szkołę wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną im . M. Wańkowicza w Stalowej Woli. Pozostali wyróżnieni otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!!!