Aktualności

1 marca był głównym dniem obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych w Stalowej Woli. Z tej okazji odbyła się uroczysta Msza Święta w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej, a po niej nastąpiło złożenie kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza. Następnie ulicami: Ofiar Katynia, Popiełuszki i 1 Sierpnia, na plac Piłsudskiego przeszedł „Stalowowolski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. W uroczystościach naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy pod opieką p. Joanny Szaramy oraz p. Aleksandra Piekarusia. Uczniowie klas szóstych i gimnazjalnych wzięli udział w nabożeństwie i uroczystym przemarszu. Na placu Piłsudskiego miały miejsce oficjalne uroczystości wojskowe, Apel Pamięci, salwa honorowa, były też przemówienia. Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny odczytał okolicznościowy list prezydenta RP Andrzeja Dudy. Przedstawiciele władz miasta i powiatu apelowali do uczestników obchodów, szczególnie do młodzieży, aby nie zapomnieli żołnierzy niezłomnych.