Aktualności

W dniach 13 – 15 września uczniowie klas Va, VIIa i niektórzy z VIa wraz z p. Izabelą Drzymałą, p. Barbarą Tyrałą – Klimczak i p. Jarosławem Jabłońskim przebywali na wycieczce w Zakopanem. W stolicy Tatr zapoznali się z ekspozycją Muzeum Tatrzańskiego, odwiedzili cmentarz Na Pęksowym Brzysku, pomodlili się w najstarszym w Zakopanem kościółku oraz w sanktuarium na Wiktorówkach. Wędrowali też po górskich szlakach: dolinami Ku Dziurze i Strążyską,
w której zachwycił ich wodospad Siklawica oraz na Rusinową Polanę, gdzie delektowali się pysznymi oscypkami i podziwiali panoramę Tatr, czemu sprzyjała piękna, słoneczna pogoda. Atrakcją okazał się też wjazd kolejką na Gubałówkę oraz wizyta w Izbie Regionalnej w Murzasichlu. Wysłuchali tam pełnej humoru, przeplatanej śpiewem i grą na tradycyjnych instrumentach gawędy górala  o przyrodzie Tatr, góralskich zwyczajach i strojach oraz o pełnym niebezpieczeństw życiu dawnych zbójników. Wieczorem odpoczęli przy ognisku i wzmocnili siły pieczoną kiełbaską.
W piątek pełni wspaniałych wrażeń, z zakupionymi pamiątkami, bezpiecznie wrócili pod skrzydła stęsknionych rodziców.