Aktualności

12 maja 2016 r. uczniowie klasy I b wyjechali już po raz drugi w tym roku szkolnym na klasową wycieczkę, tym razem do Janowa Lubelskiego. Dzięki firmie MAKADAN przeprowadzającej całość wycieczki uczniowie przeżyli mnóstwo radosnych chwil poznając wiele zabaw terenowych, które prezentują załączone zdjęcia. Razem
z rodzicami dzieci brały udział w wielu zabawach integracyjnych. Wspaniały instruktor – p. Jacek w sposób bardzo inspirujący przekazywał wiadomości o zwierzętach i roślinach występujących w Lasach Janowskich, wykorzystując w tym celu różne ciekawe eksponaty. Następnie wszyscy uczestnicy udali się na leśną wyprawę, aby przekonać się jaki wpływ mają mrówki na czystość lasów oraz dowiedzieć się wielu interesujących informacji o życiu bobrów – podziwiając przy tym zbudowane przez nich tamy. Po powrocie z lasu na dzieci czekała kolejna niespodzianka: tort, świeczki i wspólne uroczyste „Sto lat”- dla klasowych jubilatów Oliwii i Norberta Nowaków, którzy w tym dniu obchodzili ósmą rocznicę urodzin. Emocjom jednak nie było końca… gdyż kolejną niespodziankę stanowiła przejażdżka specjalnymi rowerami, która dla dzieci była wspaniałym przeżyciem. Tutaj po raz kolejny nieodzowna okazała się pomoc dorosłych: pan Adam Drzymała- tata Oliwiera, kierowca naszego busa – pan Robert, który wzorowo dbał o bezpieczeństwo wszystkich uczestników oraz wychowawczyni – p. Lucyna Kołpa, wspaniale opanowali sztukę jazdy tymi nietypowymi rowerami- 7- osobowymi i z ogromną radością wozili uczniów. Na zakończenie wycieczki każdy ze smakiem częstował się kiełbaską, którą sam upiekł na ognisku. By zadość uczynić  tradycji, na końcu uczniowie zakupili pamiątki, aby przypominały wszystkim te wspaniałe  chwile.

W celu podsumowania wiadomości przyrodniczych zdobytych podczas wycieczki, następnego dnia odbył się klasowy konkurs, w którym pierwsze miejsce zdobyła Sara Skitał, drugie – Jakub Korman, a trzecie: Oliwier Drzymała, Kacper Paleń i Antoni Rup.

Całą wycieczkę zorganizowała wychowawczyni klasy – p. Lucyna Kołpa we współpracy z p. Cecylią Błażejowską oraz rodzicami klasy I b, za co im serdecznie dziękuje.