Aktualności

8 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy,które przeprowadzili dwaj ratownicy medyczni.Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia, czy też utraty przytomności. Przypomniały sobie podstawowe numery telefonów alarmowych oraz nauczyły się, jak wezwać pomoc przez telefon.

Duże wrażenie na dzieciach zrobiły fantomy oraz to, że mogły na sobie wzajemnie przećwiczyć podstawy reanimacji. Przekonały się również, że niezależnie od swojej siły i wzrostu, z łatwością poradzą sobie z reanimacją  osoby dorosłej. Zajęcia przeprowadzone były bardzo profesjonalnie i pozwoliły uczniom oswoić się z tematyką udzielania pierwszej pomocy. Bardzo się wszystkim podobały. Na koniec każde dziecko otrzymało medal dzielnego ratownika.